Reklama

Wołowice ani Czernichów nie chcą stacjonarnego PSZOK-u ! Może Rybna? proponują mieszkańcy !

Gdzie będzie PSZOK stacjonarny ( nie mylić z obecnie mobilnymi PSZOK-ami)   w gm.Czernichów?Wołowice i Czernichów nie chcą takiej inwestycji.

 

Przypomnijmy w na ostatniej sesji radne Czernichowa zapytały wójt gm.Czernichów o planowane lokalizacje stacjonarnego PSZOK w gm.Czernichów . Samorządowcy poinformowali o dwóch możliwych lokalizacjach pierwsza to Czernichów druga Wołowcie. 

W ubiegłym tygodniu lokalne media obiegła informacja od radnych Czernichowa : Katarzyny Zabagło oraz Bożeny Dudek .

Po sesji zaczęli się do nas zgłaszać zaniepokojeni Mieszkańcy – napisały Radne Czernichowa w oświadczeniu na FB.

w dalszym bardzo emocjonalnym wpisie radnych Czernichowa czytamy :

Usytuowanie PSZOK-a w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, tuż obok stawów rybnych, z których co roku zaopatrujemy się w karpie na święta Bożego Narodzenia oraz tuż obok Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego jest delikatnie mówiąc nietrafiona!!!
Informujemy, że wraz z mieszkańcami będziemy w przyszłym tygodniu zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie.
Na marginesie pragniemy zaznaczyć, że w Czernichowie nie udało się zrobić ciągów pieszo-rowerowych, budowa szkoły została usunięta z WPF-u, zaproponowano nam modernizację budynku i drobny remont zamiast kompleksowej przebudowy, a ponadto Rynek został rozpoczęty i niedokończony. Żadna z inwestycji nie ma racji bytu, możemy się tylko domyślać czemu… Ale uciążliwy PSZOK jak najbardziej !!!!
W sprawie wypowiedział się również Jarosław Musiał , mieszkaniec Wołowic , kandydat na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Czernichów.  Jarosław Musiał piszę : 
Kilka lat temu udało nam się zablokować inny pomysł tj. budowę Ośrodka doskonalenia techniki jazdy. Teraz pojawia się kolejny, który wygeneruje duży ruch ciężarówek, uderzy w atrakcyjność miejsca w którym żyjemy oraz może wpłynąć na wartość naszych nieruchomości.
Czy Wołowice muszą być skazane na pomysły typu: PSZOK, poldery czy ODTJ?
Raz już nam się udało obronić. Wierzę, że i kolejny raz nie pozwolimy na realizację w naszej wsi tego typu pomysłów!

Co o sprawie myślą mieszkańcy ?  Jeden z lokalnych portali przypomina czym jest PSZOK :

 

Czym są PSZOK-i? To Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Krótko mówiąc: to sposób na niewygodne odpady, czyli takie, których nie wolno wyrzucić do pojemników do segregacji. Zużyty sprzęt RTV i AGD, opony, akumulator, gruz po remoncie, stare meble.

Pod wpisem Radnych Czernichowa zawrzało , oto kilka postów mieszkańców :

 

 

1 4 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze