[Wołowice] Jarosław Musiał, Grzegorz Małodobry poprawa komunikacja z Krakowem realna : Starosta wskazuje możliwość dofinansowania linii na terenie powiatu środkami finansowymi z budżetu powiatu

Jest realna szansa na poprawę komunikacji Wołowic z Krakowem . Starosta Krakowski Wojciech Pałka odpowiedział na interpelację Grzegorza Małodobrego – Radnego Powiatu Krakowskiego wystosowaną na próbę m.in: Jarosława Musiała . Szczegóły poniżej:

Jakiś czas temu na prośbę mieszkańców m.in: Jarosław Musiał w sprawie komunikacji do Wołowic, wspólnie z kolegą radnym Konradem Szymachą, zwróciłem się do Starosty Krakowskiego z interpelacją dotyczącą organizacji komunikacji zbiorowej i jego wsparcia na terenie powiatu środkami z budżetu powiatu.

Interpelacja dotyczyła całego powiatu, lecz w niej wyszczególniliśmy sprawę Wołowic oraz Igołomi.

W odpowiedzi Starosta wskazuje możliwość dofinansowania linii na terenie powiatu środkami finansowymi z budżetu powiatu, zastrzegając, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Mam nadzieję, że Powiat Krakowski w przyszłości mocniej zaangażuje się we wsparcie komunikacji zbiorowej, szczególnie w Gminach, które nie mają dużej ilości wolnych środków, czy innych możliwości transportowych.(treści odpowiedzi poniżej)

 

Poniżej komentarz Jarosława Musiała kandydata na  radnego Wołowic :

Szanowni Państwo,

Współpraca z radnymi powiatu krakowskiego przynosi efekty! Grzegorz Małodobry-radny powiatu krakowskiego- złożył Interpelacje w sprawie organizacji komunikacji zbiorowej na terenie powiatu krakowskiego. Obowiązek ten wynika wprost z przepisów prawa. Starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka w odpowiedzi na interpelacje przychylił się do prośby i widzi możliwość finansowania przez powiat krakowski komunikacji w Wołowicach! Jedna z moich inicjatyw zaproponowana w tych wyborach już się materializuje, chociaż nie jestem specjalistą w zakresie transportu publicznego. Liczę, że Rada gminy Czernichów i Pani Danuta Filipowicz-wójt gminy wesprą tę inicjatywę! Współpraca, rozmowy, przekonywanie argumentami przynoszą zawsze efekty! Mając Wasze wsparcie mogę zrobić jeszcze wiele wartościowych rzeczy! Z wyrazami szacunku!

Jarosław Musiał

#razemdlawołowic

1 7 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze