Pytania od czytelników do Danuty Filipowicz, kandydatki na wójta Czernichowa.

W trakcie kampanii samorządowej napływają pytania od mieszkańców. Do redakcji dotarło kilka pytań dotyczących ulotki Danuty Filipowicz, obecnej wójt Gminy Czernichów. Ponieważ nie mieliśmy możliwości zadania pytań osobiście, publikujemy ich treść poniżej.

 

Po ulotce Danuty Filipowicz-ProsiMy jaśniej- pisze nasz czytelnik

1)Pisze pani ,,zatrzymaliśmy dynamikę zadłużenia”: –ProsiMy jaśniej- ile wynosi dług publiczny Gminy na koniec pani kadencji, w tys. zł.? -Sami oceniMY jak to jest z tą dynamiką (komentarz czytelnika).

2)Pisze Pani „ Rozwój  nie mógłby się dokonać, gdyby nie skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych”

„…W ciągu mojej kadencji Gmina pozyskała rekordową kwotę ok.65 mln zł”- piszę Pani dalej w swojej ulotce wyborczej  – ProsiMy jaśniej -specyfikację na co , skąd i w którym roku pozyskano środki?

3) Plan Ogólny Gminy to przecież nie Pani pomysł a ustawowy wymóg-My to wiemy  

4)Jak to możliwe, że chce pani  modernizować transport , gdy podobno wydała pani  negatywną opinię dla obwodnicy Liszek?

5) Jak będzie pani Danuta Filipowicz  poprawiać urząd, po sobie?– Przecież 3,5 roku rządziła (komentarz czytelnika)

6) Dlaczego nie przystąpiono do projektu ,,Maluch plus” na żłobek ?

7)Proszę o  szczegółowy wykaz projektów związanych z poprawą  infrastruktury szkół- tych zrealizowanych i tych planowanych

Ponieważ p. Wójt się chwali, że środki pozyskała, w wykazie projektów umieszczonych na stronie urzędu marszałkowskiego jest 5 projektów, które Gmina Czernichów ma realizować – jest tam wskazany tytuł projektu, jego zakres, oraz termin, w którym gmina ma złożyć wniosek o dofinansowanie. Na tej podstawie można  pokazać, że jest  do pozyskania  27 mln jest ?? – ale według wiedzy czytelnika ,, nic lub prawie nic nie jest przygotowane” W związku z tym – niepewne jest również los tych 27 mln  .-piszę czytelnik w dalszej części…. 

P.S

Obwodnica Rybnej- o ile pamiętaMy” to racjonalne dzieło śp. Szymona Łytka.

We wszystkich przypadkach prosimy jaśniej……

*Pytania wraz z ulotką wyborczą Danuty Filipowicz zostały nadesłane do redakcji 

 

 

 

1 21 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze