Reklama

Ogólnopolski strajk rolników w Krakowie: Spodziewane przybycie ponad 2000 pojazdów rolniczych z trzech stron

Na najbliższą środę, tj. 20 marca, zaplanowano kolejną odsłonę ogólnopolskiego strajku rolników. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Policję, do Krakowa może przybyć ponad 2000 pojazdów uczestniczących w proteście. Z tego powodu należy spodziewać się utrudnień w ruchu przez cały dzień, począwszy od wczesnych godzin porannych, zwłaszcza na głównych drogach wjazdowych do miasta.

Według ustaleń Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie, protestujący rolnicy planują wkroczyć do Krakowa z trzech kierunków:

  1. Od strony północnej: Aleją 29 Listopada, a następnie ulicą Lubomirskiego – do Ronda Mogilskiego, które będzie miejscem zbiórki uczestników protestu.
  2. Od strony wschodniej: Utrudnienia wystąpią m.in. na ulicy Igołomskiej, Alei Jana Pawła II oraz ulicy Mogilskiej.
  3. Od strony południowej: Pojazdy uczestniczące w proteście będą poruszać się ulicami Herberta, Turowicza i Tischnera. Na drodze wojewódzkiej 776 do protestujących dołączy grupa nadjeżdżająca od ulicy Wielickiej. Następnie traktory i inne maszyny rolnicze będą kontynuować jazdę II obwodnicą, kierując się w stronę Mostu Kotlarskiego, ulicy Kotlarskiej, Ronda Grzegórzeckiego oraz Ronda Mogilskiego.

W związku z przewidywaną dużą liczbą pojazdów uczestniczących w proteście, należy się spodziewać utrudnień w ruchu również w innych częściach Krakowa oraz na ulicach dojazdowych do dużych skrzyżowań. Policja apeluje do mieszkańców oraz osób, które w tym dniu będą odwiedzać małopolską stolicę, o korzystanie, w miarę możliwości, z komunikacji zbiorowej.

5 1 ocena
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze