Kandydaci na wójta gminy Czernichów : Joanna Wrońska, Piotr Józefczyk , Danuta Filipowicz

Joanna Wrońska, Piotr Józefczyk oraz Danuta Filipowicz rywalizować będą o stanowisko wójta Gminy Czernichów. Nadchodzące wybory samorządowe to kluczowy moment dla lokalnej społeczności, gdy mieszkańcy mają szansę wybrać osobę, która będzie reprezentowała ich interesy i zarządzała  gminą przez kolejną kadencję. To czas dyskusji na temat przyszłości gminy oraz wyboru najlepszego kandydata na stanowisko wójta.

 

Joanna Wrońska jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym (2012 r.) oraz zarządzania w oświacie na Uniwersytecie Jagiellońskim (2013 r.). Jest aktywną nauczycielką: polonistką i logopedą, laureatką Nagrody Kuratora Oświaty (2022 r.) oraz egzaminatorką Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (2023 r.). Aktywnie uczestniczy w samorządzie (Rada Sołecka Nowej Wsi Szlacheckiej 2011 r., Rada Gminy Czernichów 2014 r.)  jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich “Szlachcianki”. Ponadto, angażuje się w działalność charytatywną, np. jako wolontariuszka Szlachetnej Paczki. ,,Moje serce bije dla rodziny i dla gminy Czernichów, o czym wielu z Was – Mieszkańców wie, gdyż nasze drogi niejeden raz się skrzyżowały” – czytamy na stronie Kandydatki na Wójta Czernichowa.

 

 

Piotr Józefczyk od 23 lat zamieszkuje teren Gminy Czernichów. Jest prawnikiem z wykształcenia, związany jest zawodowo z samorządem terytorialnym. Przez wiele lat pełnił i nadal pełni  funkcję Członka Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, nadzorując finanse gmin, miast i powiatów Województwa Małopolskiego. Dodatkowo był Zastępcą Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w sprawach rozpoznawanych przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie.

 

Kandydaci staną w konkurencji z obecną wójt Gminy, Danutą Filipowicz.

Wybory  samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. w godzinach 7:00 – 21:00. Natomiast na 21 kwietnia zaplanowana jest druga tura głosowania, w przypadku jeśli żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości głosów w pierwszej turze (ponad 50%). Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, to wybierani będą tylko dwaj kandydaci z najwyższymi wynikami z pierwszej tury.

fot: Facebook

1 35 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze