Interwencja czytelnika ul.Rumiankowa na pograniczu Rybnej i Przeginii Duchownej.

Zły stan dróg gminnych i kolejne niezadowolenie mieszkańców.

Napłynęła do nas kolejna prośba o interwencję w sprawie złego stanu dróg gminnych. Tym razem problem dotyczy ul. Rumiankowej, która znajduje się na pograniczu miejscowości Rybna oraz Przeginia Duchowna. Zaniepokojony czytelnik opisał sytuację w następujący sposób:

„Kilka bardzo głębokich dziur zasypaliśmy sami jako mieszkańcy. Ale są nowe…. Na ulicy mieszka starsza pani poruszająca się z wózkiem, a dziury uniemożliwiają jej normalne poruszanie się. Przez te dziury uszkodziłem swój samochód, niszcząc amortyzatory. Koszt naprawy wyniósł 1600 zł. Wiem także o innych osobach z ulicy, które borykają się z podobnymi problemami z zawieszeniem samochodów, uszkodzenia powstają na fatalnej nawierzchni drogi.”

To kolejny przykład, jak zły stan dróg gminnych może wpływać na codzienne życie mieszkańców. Nie tylko powoduje on utrudnienia w poruszaniu się pojazdami, ale również stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza osób starszych lub niepełnosprawnych.

Warto zauważyć, że interwencja nie jest odosobnionym przypadkiem. Podobne problemy dotykają wiele innych ulic w małopolskiej gminie Czernichów, jest to powodem coraz większego niezadowolenia mieszkańców.

Mamy nadzieję, że odpowiednie służby gminne jak najszybciej podejmą działania w celu naprawy ulicy Rumiankowej oraz innych dróg dotkniętych tym problemem.

 Drogie Czytelniczki i Czytelnicy! Jeśli również macie podobne doświadczenia lub obserwacje, zachęcamy do dzielenia się nimi na naszej stronie. Wspólnie możemy działać na rzecz poprawy jakości naszego otoczenia oraz bezpieczeństwa nas wszystkich.

1 17 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Aga
Aga
1 miesiąc temu

Proszę zajrzeć na Fiołkową … od ul. Długiej zrobiono ponad rok temu kawałek asfaltu a reszta jest w podobnym stanie jak Rumiankowa. Też ludzie sami naprawiają koło swoich posesji czym tylko moga – gruz, kamienie. A na przeciwko ulicy Rubinowej jak kopali gaz to pod ciężarem maszyn kawałek ulicy Fiołkowej zapadł się i nikt tego nie naprawił. Przy maszcie telekomunikacyjnym odwodnienie wyprowadzone jest w środek ulicy więc jest jedna wielka dziura. Jak jeżdża cięzrówki z kamieniami na budowę to na drodze leżą takie duże kamienie. Po ulicy strach chodzić żeby sobie nogi nie złamać. W zeszłym roku gmina naprawiła nam po zimie dopiero w wakacje.