Ulica Słoneczna w Czernichowie Mieszkańcy postanowili działać.

Dzięki solidarności sąsiadów i wsparciu najbliższych, mieszkańcy ulicy Słonecznej w Czernichowie mogą odetchnąć z ulgą. Po wielu miesiącach meczących manewrów slalomu pomiędzy licznymi dziurami na drodze,  nadszedł czas na zmiany. Właśnie skończył się koszmar jazdy po tej ulicy, która przypominała szwajcarski ser swoją nierówną nawierzchnią.

“To dzięki naszym sąsiadom i mężowi, którzy stanęli na wysokości zadania, możemy teraz cieszyć się gładką drogą do domu. To dla nas ogromna ulga i szansa na uniknięcie kolejnych napraw zawieszenia naszych pojazdów” – mówi z uznaniem jedna z mieszkanek ulicy Słonecznej.

Jednakże, pomimo radości z nowej nawierzchni, pojawiają się pytania o to, kto będzie odpowiedzialny za naprawę zgubionego na wcześniej dziurawej drodze zawieszenia pojazdów mieszkańców. Czy to Gmina Czernichów poniesie koszty naprawy, czy też mieszkańcy będą musieli ponieść te wydatki z własnej kieszeni?

Niepewność co do dalszych działań gminy w sprawie ulicy Słonecznej wzbudza także pytania o terminy kolejnych prac naprawczych. “Czy będziemy musieli czekać kolejne lata na ponowną interwencję? Tego nie chcemy i mamy nadzieję, że nasza gmina podejmie szybkie działania w tej sprawie” – komentuje inny z mieszkańców.

Niemniej jednak, historia ulicy Słonecznej pokazuje, jak ogromną siłą może być wspólnota lokalna i zaangażowanie mieszkańców w poprawę warunków życia w swojej okolicy. Temat stanu dróg gminnych, w tym szczególnie ulicy Słonecznej, będzie z pewnością inspiracją do dalszych dyskusji i działań na rzecz poprawy infrastruktury lokalnej.

1 18 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze