Wojciech Starowicz wójtem Liszek

Druga tura wyborów samorządowych 2024 w gminie Liszki właśnie zakończyła się. Ostateczne wyniki na stanowisko wójta zostały ogłoszone, a zwycięzcą został Wojciech Starowicz. W pierwszej turze rywalizowało czterech kandydatów, ale do drugiej tury przeszli obecny wójt Paweł Miś oraz Wojciech Starowicz. W tej rundzie Starowicz zdobył znaczną przewagę głosów, uzyskując 3 718 głosów w porównaniu do 2 688 głosów, które przypadły Pawłowi Miśowi.

Wyniki pierwszej tury wyraźnie wskazywały, że to Miś i Starowicz będą konkurować w drugiej rundzie. Miś z wynikiem 36,79% i Starowicz z wynikiem 32,13% przeszli dalej, podczas gdy Monika Różycka z 18,99% i Jan Zioło z 12,08% nie uzyskali wystarczającej liczby głosów, by kontynuować walkę o fotel wójta.

Wojciech Starowicz, mający 46 lat i pochodzący ze Skawiny, został wybrany na stanowisko wójta gminy Liszki. Jest absolwentem AGH w Krakowie, inżynierem mechanikiem oraz współwłaścicielem przedsiębiorstwa, które prowadził z ojcem przez ponad 20 lat. Aktywnie angażował się w różne inicjatywy dla przedsiębiorców i organizacji społecznych, co przyczyniło się do jego poparcia w wyborach.

0 0 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze