Strażacy z Wołowic upamiętnili druha Leszka

W środę 10 listopada druhowie OSP Wołowice powitali nowy samochód bojowy. Pojazd został ochrzczony przez sołtys Wołowic Iwonę Zabagło otrzymując imię Leszek . Jak dowiedziała się nasza redakcja jest to forma upamiętnienia druha który w tym roku odszedł na wieczną służbę po chorobie.

Kim był druh Leszek ?

Leszek był ochotnikiem od młodzieszyńskich lat. Służył w jednostce według strażackiego przesłania ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Przez ponad 30 lat swojego członkostwa w szeregach wołowickiej OSP uczestniczył w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zawodach sportowo – pożarniczych, uroczystościach kościelnych, ale przede wszystkim do ostatnich dni, kiedy jeszcze zdrowie pozwalało interesowało go co się dzieje w czterech kątach naszej remizy, gdy zawyła syrena – zawsze pytał co się działo, nigdy nie przechodził obok tego obojętnie- czytamy na stronie OSP Wołowice.

Ś.P. Leszek przeżywszy 51 lat, odszedł na wieczną służbę do domu Pana w środę tj. 31.03, po kilku miesiącach walki z chorobą.

Pamięć o Tobie pozostanie nie tylko na kartach historii naszej jednostki, ale także w Naszej pamięci -piszą druhowie na stronie OSP.

5 5 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze