Noc Teatrów w Krakowie

63 spektakle i przedsięwzięcia teatralne, w tym siedem przedstawień plenerowych, zaangażowanie 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych – w nocy z 19 na 20 czerwca cały Kraków stanie się wielką sceną teatralną. To wszystko za sprawą XIV edycji Nocy Teatrów.

 

o znajdziemy w programie wydarzenia?

Na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU uczestnicy tegorocznego nocnego krakowskiego święta teatru będą mogli obejrzeć spektakl „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reż. Łukasza Fijała. Na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej zostanie zaprezentowane przedstawienie pt. „Halka” w reż. Anny Smolar. Akademia Sztuk Teatralnych zaprosi widzów na przedstawienie „(NIE)POKOJE” w reż. Grzegorza Mielczarka – spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego.

Teatr Ludowy zaproponuje widzom obejrzenie dwóch spektakli: na Dużej Scenie można będzie zobaczyć „Iwonę, księżniczkę Burgunda” w reż. Cezarego Tomaszewskiego, natomiast na Scenie Pod Ratuszem „Wujaszka Wanię” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Z kolei Teatr Łaźnia Nowa zaprosi na spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny.

W programie Nocy Teatrów znajdziemy także propozycje dla młodszych widzów. Teatr „Groteska” zaprezentuje „Bajkę o Szewczyku” w reż. Krzysztofa Falkowskiego. Najmłodszym polecamy także plenerowe propozycje.

Krakowska Noc Teatrów to spektakle teatrów miejskich, a także liczne przedstawienia teatrów nieinstytucjonalnych i plenerowych, które przygotowały bogaty program. Widzowie zaproszeni zostaną do teatralnych siedzib, na kameralne nieinstytucjonalne sceny teatralne, a także do muzeum, centrów i ośrodków kultury oraz do krakowskich pubów.

Warto dodać, że tegoroczna Noc Teatrów zyskała dwie nowe przestrzenie realizacji przedstawień plenerowych. 19 czerwca w godzinach popołudniowych organizatorzy zaproszą widzów na trzy familijne przedstawienia na terenie Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków. Z kolei w przestrzeni kompleksu Wesoła odbędzie się spektakl „Nowe szaty cesarza” na podstawie baśni H. Ch. Andersena w reż. Karoliny Bondaronek i wykonaniu Grupy Zatrzymać Obrotówkę.

Największa i najpiękniejsza krakowska scena uliczna zlokalizowana na Rynku Głównym będzie gościć Teatr Nikoli z premierowym spektaklem „Biedni ludzie”, a późnym wieczorem rozbłyśnie dwoma przedstawieniami ogniowymi w wykonaniu Teatru Jednej Miny i Teatru Ognia Mandragora.

Organizatorem Nocy Teatrów jest Urząd Miasta Krakowa przy ścisłej współpracy z teatrami miejskimi, w tym Teatrem KTO, który przygotowuje program części nieinstytucjonalnej.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Można je odbierać od wtorku, 15 czerwca, w siedzibach poszczególnych teatrów. Na część spektakli obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej krakowskienoce.pl.

0 0 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze