Jan Bereza -Niespodzianka w Krzeszowicach, zaskoczenie w Czernichowie.

Niespodzianka w Krzeszowicach, zaskoczenie w Czernichowie. Tak można określić wybór nowego dyrektora Centrum Kultury i Sportu. Do miasta, po pięciu latach nieobecności w krzeszowickich strukturach samorządowych, powraca bowiem były sekretarz gminy.

Spośród sześciu kandydatów ubiegających się o posadę dyrektora krzeszowickiego CKiS, w praktyce liczyły się głównie dwie osoby. Jan Bereza — był sekretarz gminy Krzeszowice i obecny zastępca kierownika Wydziału Organizacji, Administracji i Spraw Obywatelskich w UM Czernichów, oraz były dyrektor krzeszowickiego CKiS, a obecnie właściciel klubokawiarni TOMI — Tomasz Piechota.

Większość członków komisji konkursowej poparła kandydaturę Jana Berezy i to jego rekomendowała burmistrzowi na stanowisko dyrektora CKiS. Były sekretarz pracował w krzeszowickim urzędzie od 2007 roku. Z posady przy Grunwaldzkiej zrezygnował w 2019 roku. Rok później znalazł zatrudnienie na stanowisku sekretarza gminy Czernichów. Tę funkcję pełnił do lutego 2022 roku, po czym został zastępcą kierownika Wydziału Organizacji, Administracji i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Czernichów. W UG Czernichów współpracował z innym mieszkańcem gminy Krzeszowice — sołtysem Siedlca, Stanisławem Molikiem, który jest zastępcą wójta gm.Czernichów.

Foto : Jan Bereza, nowy dyrektor CKiS w Krzeszowicach Fot. Ewa Solak

Zobacz też :

Gmina Czernichów: No i zaorane… i to podwójnie

1 3 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze