Wielka awaria Facebooka i Messengera. Nie można było zalogować się do mediów społecznościowych. Problem już rozwiązany?

Wielka awaria Facebooka i Messengera spowodowała problemy z logowaniem się do mediów społecznościowych. Czy problem został już rozwiązany?
Wtorkowe popołudnie przyniosło użytkownikom mediów społecznościowych nieprzyjemną niespodziankę. Użytkownicy Messengera i Facebooka zgłaszają problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz z logowaniem się na popularnym portalu społecznościowym. Sesje wygasają, uniemożliwiając korzystanie z kont. Trudności zaczęły się po godzinie 16, a dotyczą użytkowników w całej Polsce. Na Instagramie pojawia się komunikat: “Nie można odświeżyć kanału”. Na stronie Downdetector użytkownicy zgłaszają awarie, co pozwala śledzić, kiedy dokładnie występują problemy z Facebookiem i Messengerem.

Awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Liczba zgłoszeń rośnie

Jak meldują użytkownicy na stronie Downdetector.pl, w ponad połowie przypadków kłopoty z korzystaniem z FB dotyczą aplikacji mobilnej, a w mniejszym stopniu z wersją platformy na komputery stacjonarne. Takich raportów wysłano na razie niemal 127 tysięcy, a ich liczba wciąż się zwiększa.

Z wpisów na platformie X wynika, że z kont wylogowało również użytkowników z innych państw świata, z różnych kontynentów. Nie działają ponadto Instagram oraz Messenger – te aplikacje również należą do Facebooka.

Zmiana hasła nie pomaga. Facebook nie działa, tak samo inne strony

“Coś poszło nie tak. Wystąpił błąd i nie można załadować strony” – wyświetla się na ekranach, gdy chcemy zajrzeć na Instagrama. Messenger natomiast umożliwia podgląd archiwalnych wiadomości, ale niemożliwe jest wysyłanie nowych.

 

W powtórnym dostaniu się na konta nie pomaga zmiana hasła. Na razie firma Meta, właściciel Facebooka, nie wydała oświadczenia o przyczynach awarii ani porze, kiedy zostanie naprawiona.

 

Rzecznik Mety Andy Stone napisał na konkurencyjnej platformie X, że firma “jest świadoma, iż ludzie mają problemy z dostępem” do jej usług. “Pracujemy nad tym teraz” – stwierdził.

 

Do największej jak dotąd awarii Facebooka doszło 5 października 2021 roku. Wtedy liczne firmy i indywidualni twórcy ponieśli niemałe straty. Mark Zuckerberg, założyciel tego medium społecznościowego, na spadku kursu akcji stracił ponad sześć miliardów dolarów.

0 0 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze