Reklama

7500 zł z kasy gminy. Radni pytają o uzasadnienie zakupu 50 biletów na Koncert Galowy “Zespół Pieśni i Tańca ‘Śląsk'”.

Radni pytają o uzasadnienie zakupu 50 biletów na Koncert Galowy “Zespół Pieśni i Tańca ‘Śląsk'” na kwotę 7500 złotych.

Koszt biletów na Koncert Galowy “Zespół Pieśni i Tańca ‘Śląsk'” w krakowskiej ICE Arena, który odbył się 24 lutego 2024 roku, wyniósł 7500 złotych. Informacja ta została podana na dzisiejszej sesji, gdzie gmina zakupiła 50 biletów po 150 złotych każdy. Ten wydatek został uznany za część działań mających na celu promocję gminy Czernichów na zewnątrz. Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Czernichów można było usłyszeć wiele sprzecznych opinii na temat takiej formy promocji. Poniżej przytaczamy wpis Danuty Filpiowicz, która relacjonowała sobotnie wydarzenie tak :

 

‘’..Zachwyt i emocje wywołane muzyką i tańcem są ze mną nadal! Jestem wciąż pod wrażeniem umiejętności i perfekcjonizmu tancerzy, wokalistów, muzyków i całego zespołu, który przygotowywał występ! To było imponujące widowisko – wielka kultura polska! Koncert zespołu Śląsk wywołuje uczucie dumy z własnych korzeni i dziedzictwa kulturowego.

Ogromne gratulacje i podziękowania!

Jednocześnie składam serdeczne podziękowania Wszystkim przybyłym na dzisiejszy koncert z naszej Gminy, a zwłaszcza Przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich, Seniorom, Stowarzyszeniom, Dyrektorom Placówek Oświatowych z terenu Gminy Czernichów za krzewienie kultury i sztuki wśród dzieci i młodzieży oraz za współpracę na rzecz społeczności lokalnej.

Cieszę się, że ten sposób mogliśmy wyrazić szczere uznanie za Wasze wyniki oraz zaangażowanie w rozwój naszej społeczności. Dzięki Wam Gmina Czernichów, staje się miejscem, w którym sztuka i kultura mają istotne znaczenie i są dostępne dla wszystkich. 𝐁𝐀𝐑𝐃𝐙𝐎 𝐃𝐙𝐈𝐄̨𝐊𝐔𝐉𝐄𝐌𝐘!

𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐤𝐢𝐞𝐫𝐮𝐣𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐀𝐦𝐞𝐥𝐢𝐢 𝐢 𝐈𝐳𝐲 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐈𝐜𝐡 𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐨́𝐰. 𝐓𝐨 𝐛𝐲ł𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐚 𝐫𝐨𝐥𝐚𝐢 𝐝𝐨𝐭𝐞𝐠𝐨 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐤𝐨𝐧𝐚𝐧𝐚! „-piszę na swoim profilu FB Danuta Filipowicz

Radny Marian Dudek zawnioskował do Pani wójt o przesłanie listy uczestników oraz potwierdzenie odbioru biletów na wspomniany w artykule koncert promujący gminę Czernichów.

Otwartym pozostaje pytanie, czy uzasadnione jest wydawanie środków z kasy samorządu na tego typu promocję, zwłaszcza w kontekście trudnej sytuacji finansowej, o której słyszymy na każdej sesji. Rady Gminy ?

2 8 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze