Rusza nowy rządowy program dla samorządów. Jakie zadania zgłosi gm.Czernichów?

W ubiegłym tygodniu  Małopolscy samorządowcy poznali założenia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To nowy rządowy program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez JST w całej Polsce. Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli dotacji na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami. 

Jak wynika z wpisu wójt Filipowicz na FB  jednym z wniosków będzie dofinansowanie modernizacji oczyszczalni w Przegini  Duchownej – fragment wypowiedzi poniżej .

 

Szanowne Panie Radne Czernichowa na ten moment jeden wniosek dotyczący naboru w lipcu wydaje się być pewny i bezdyskusyjny: oczyszczalnia ścieków w Przegini Duchownej. Nad pozostałymi 2-ma musimy się mocno zastanowić. Od początku roku duże kwoty już straciliśmy poprzez decyzje jakie zapadały na sesjach podczas głosowań – proszę nie zapominać, że konieczny jest wkład własny…- komentarz wójt Filipowicz na FB

Na jakie zadania będą złożone dwa pozostałe  wnioski ? ? Dowiemy się wkrótce !

 

Samorządowcy z regionu poznali założenia nowego rządowego programu dla samorządów

 

 

 

0 0 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze