Reklama

Radny Michał Pierzchała interweniuje w sprawie obwodnicy Szkoły Podstawowej w Wołowicach

Jest pierwsza reakcja po wypadku w Wołowicach. Radny Michał Pierzchała opublikował wpis na Facebooku i tak na stronie radnego czytamy:

❗Informacja dotycząca stanu realizacji inwestycji tzw. “obwodnicy Szkoły Podstawowej w Wołowicach”❗
Po kolizji pijanego kierowcy, który uderzył w płot naszej szkoły, wrócił temat zapewnienia uspokojenia ruchu w jej okolicach.
Przede wszystkim, na mój wniosek, już 2 lata temu Policja przeprowadziła kilka kontroli prędkości w okolicach szkoły. Wyniki kontroli nie wykazały jej przekraczania, również wyniki wypadkowości przy szkole były pozytywne, w sensie – brak wypadków.
Oczywiście, podstawową zasadą jest prewencja, a nie działanie “po szkodzie”.
Zwróciłem się do Powiatu z prośbą o informację nt. możliwych działań w okolicy szkoły w Wołowicach. Pozytywną informacją jest fakt, że Zarząd Powiatu Krakowskiego wreszcie podjął decyzję o zgłoszeniu odcinka drogi przy szkole, w przebiegu tzw. obwodnicy, do dofinansowania Unijnego. Decyzja w tym zakresie powinna być znana w sierpniu.
W przypadku braku dofinansowania, prowadzę rozmowy o możliwości dodatkowego oznakowania poziomego przy szkole, przed zakrętem, w postaci czerwonej nakładki szorstkiej, która stanowi urządzenie uspokajające ruch na drodze.
Pytanie tylko, kiedy uda się to zrealizować – mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się odpowiednie urządzenie zamontować przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego( wpis radnego Pierzchały).
Mając na uwadze okoliczności ostatniego zdarzenia, z naszej strony sugerujemy, że oprócz pomiaru prędkości warto również wnioskować o częstsze kontrole trzeźwości kierowców.
1 6 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze