Punkty paszportowe otwarte dłużej i częściej

Zgodnie z dyspozycją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wydłużamy godziny pracy punktów paszportowych. Będę one również czynne w soboty. W ten sposób wychodzimy naprzeciw zwiększonemu zainteresowaniu sprawami paszportowymi.

 

Pierwszą wprowadzoną zmianą w funkcjonowaniu punktów paszportowych jest wydłużenie godzin pracy w poniedziałek. W ten dzień zapraszamy naszych klientów od godziny 9.00 do 18.00. Ze statystyk Wydziału Spraw Obywatelskich wynika, że to właśnie w poniedziałek najwięcej osób, bo około 2 tysiące, przychodzi do małopolskich punktów paszportowych, aby odebrać lub złożyć wniosek o ten dokument.

 

Biura paszportowe będą funkcjonowały również w ostatnią sobotę czerwca (26 czerwca) i we wszystkie soboty w lipcu. W soboty zapraszamy w godzinach od 8 do 15.00.

 

Powyższe udogodnienia dotyczą trzech lokalizacji w: Krakowie przy ul. św. Sebastiana 9-11 oraz w delegaturach MUW w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52) i Tarnowie (aleja Solidarności 5-9). W punktach paszportowych zlokalizowanych w starostwach powiatowych decyzja o organizacji pracy jest zależna od starosty(aktualne informacje: https://muw.pl/default.aspx?page=miejsca_obslugi_paszportowej).

 

Warto dodać, że wniosek o paszport można złożyć w dowolnie wybranym przez nas punkcie paszportowym w kraju i za granicą. Gotowy dokument odbieramy w punkcie, w którym złożyliśmy wniosek.

 

Od dłuższego czasu Wydział Spraw Obywatelskich wprowadził możliwość internetowej rezerwacji przyjęć w sprawach paszportowych. Ta możliwość dotyczy punktu paszportowego w Krakowie. Można zarezerwować termin zarówno przy przyjmowaniu wniosków paszportowych, jak i wydawaniu paszportów. Oczywiście można też po prostu przyjść do wszystkich punktów paszportowych, bez uprzedniego informowania o tym fakcie.

 

Zachęcamy również do skorzystania z naszego elektronicznego konsultanta w sprawach paszportowych: za pośrednictwem facebookowego profilu Wyrób paszport można zadawać wszelkie nurtujące pytania.

INFORMACJA MUW W KRAKOWIE

 

0 0 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze