Przerwy, słabe ciśnienie, zatkane rury – komunikaty i zarządzenie w sprawie racjonalnego korzystana z wody.

KOMUNIKAT W SPRAWIE RACJONALNEGO KORZYSTANIA Z WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej w Czernichowie zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Czernichów o racjonalne korzystanie z wody. W związku z utrzymującym się brakiem opadów oraz prognozowaną suszą prosimy o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od wykorzystywania jej do podlewania ogrodów, napełniania basenów, mycia samochodów itp.

Ograniczenie to zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.

 

https://gmina.czernichow.pl/aktualnosci/archiwum/aktualnosci-rok-2020/3743-zaklad-gospodarki-komunalnej-w-czernichowie-zwraca-sie-z-prosba-do-mieszkancow-gminy-czernichow-o-racjonalne-korzystanie-z-wody-2

 

Również w tej sprawie swój apel za pomocą wystosowała na  stronie FB wójt gminy Czernichów Danuta Filipowicz ( treść poniżej, pisownia org) :

 

W związku z utrzymującym się brakiem opadów oraz prognozowaną suszą prosimy o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od wykorzystywania jej do podlewania ogrodów, napełniania basenów, mycia samochodów itp. Ograniczenie to zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.
Dziekuję Pani Sołtys i Sołectwo Zagacie oraz OSP Zagacie za gotowość pomocy Mieszkańcom!
W Czernichowie przed południem miałam informację, że woda już dzisiaj była na ulicy Stefczyka (wczoraj było słabe ciśnienie i były przerwy), na Wrzosowej w Rybnej niestety jest awaria (zatkane rury), ale dostarczono butle z wodą. Jutro będzie interwencja w terenie.
Bardzo dziękuję @ZGK za szybką reakcję w każdej z powyższych sytuacji – beczka z wodą pitną znajduje się już przy remizie OSP na Zagaciu:

Poniżej publikujemy zarządzenie Kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej z dnia 20 czerwca 2021 r :

 

Zarządzenie nr 2/2021

Kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czernichowie

z dnia 21 czerwca 2021 r.

 

w sprawie: ograniczenia wykorzystywania wody z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych.

 

Na podstawie § 8 Statutu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czernichowie nadanego Uchwałą nr XIII/110/03 Rady Gminy Czernichów z dnia 26 września 2003 r. oraz na podstawie § 13 ust. 6 Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na teranie Gminy Czernichów, przyjętego uchwałą rady Gminy Czernichów nr L.474.2018 z dnia 27 sierpnia 2018r., w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza oraz zwiększonym poborem wody z gminnej sieci wodociągowej Zakład Gospodarki Komunalnej w Czernichowie wprowadza następujące ograniczenia świadczenia usług:

 

§ 1Wprowadza się ograniczenie świadczenia usług polegające na możliwości wykorzystywania wody z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych. Zakazuje się używania wody z gminnej sieci wodociągowej do podlewania ogrodów, napełniania basenów, mycia samochodów oraz wszelkich innych celów poza bytowymi.

 

§ 2  Ograniczenie to jest konieczne dla zapewnienia odpowiedniego ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz uniknięcia przerw w jej dostawie dla wszystkich użytkowników.

 

§ 3Ograniczenie obowiązuje do odwołania.

https://gmina.czernichow.pl/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/3744-zarzadzenie-nr-2-2021-kierownika-zakladu-gospodarki-komunalnej-w-czernichowie-z-dnia-21-czerwca-2021-r?fbclid=IwAR2ubNefOAqrZdtVj_1gUyYTxZuWRkeIVpNobdt-x_qVJSarGV1sAdRYjrU

 

 

1 4 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze