Mieszkańcy Wołowic nie chcą stacjonarnego PSZOK- a co sądzą kandydaci na radnego Wołowic ?Jest petycja Sołtysa wsi do władz gminy!

Mieszkańcy Wołowic nie chcą stacjonarnego PSZOK-u w swojej miejscowości. Obawiają się:

 

obciążenia transportem śmieci dróg w swojej miejscowości, dociążonych już samochodami wożącymi ścieki do oczyszczalni

zatrucia swoich działek odciekami ze śmieci po opadach deszczu

zapachu, jaki niesie PSZOK

zagrożenia pożarem i zatruciem powietrza toksycznymi związkami w razie pożaru

obniżenia wartości nieruchomości na terenie Wołowic

degradacji naturalnego środowiska Wołowic

Podnosząc istotne argumenty jasno określają w tej sprawie swoje stanowisko.

 

W sprawie lokalizacji stacjonarnego PSZOK w Wołowicach wypowiedziała się radna Iwona Zabagłosołtys Wołowic a zarazem radna tejże miejscowości:

,, Lokalizacja PSZOKU w Wołowicach wydaje się trochę kontrowersyjna, ze względu na ilość szambiarek która tam dojeżdża jeśli teraz jeszcze dołożymy tam ciężkie samochody które tam będą jeździć mieszkańcy tego porostu nie przyjmą „

Sołtys Wołowic informuje, że dostępna jest w sklepach w Wołowicach PETYCJA przeciwko budowie PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH na terenie Wołowic.

W sprawie planowanej lokalizacji PSZOK wypowiedział się Jarosław Musiał– kandydat

Czy Wołowice muszą być skazane na pomysły typu: PSZOK, poldery czy ODTJ?

Raz już nam się udało obronić. Wierzę, że i kolejny raz nie pozwolimy na realizację w naszej wsi

 

Również w sprawie głos zabrał Paweł Kosek , podsumowując pojawiające się doniesienia na temat lokalizacji PSZOK na terenie Wołowic :

,,..Uważam, że na chwilę obecną dyskusja na temat lokalizacji PSZOK czy to w Czernichowie, czy Wołowicach, jest dyskusją opartą na populistycznych argumentach bez merytorycznego podejścia do rozwiązania problemu.”

Co ciekawe w sprawie lokalizacji PSZOKU w Czernichowski głos zabrały radne tej miejscowości Katarzyna Zabagło , Bożena Dudek. Radne Czernichowa piszą :

Usytuowanie PSZOK-a w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, tuż obok stawów rybnych, z których co roku zaopatrujemy się w karpie na święta Bożego Narodzenia oraz tuż obok Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego jest delikatnie mówiąc nietrafiona!!!

 

NA STRONACH MICHAŁA PIERZCHAŁY NIE UDAŁO SIĘ NAM ODNALEŹĆ STANOWISKA W SPRAWIE LOKALIZACJI PSZOKU NA TERENIE WOŁOWIC ( stan na dzień 13 grudnia 2021 roku ). 

14 grudnia pojawił się również wpis u Michała Pierzchały na temat planowanej lokalizacji  PSZOK w Wołowicach :

fragment :”…Kolejny pomysł to kwestia lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wołowicach. I znowu mam zastrzeżenia do formy przeprowadzenia tego projektu.
W życiu zawodowym zajmuję się sprawami dotyczącymi m.in. dróg wojewódzkich. Wszelkie inwestycje drogowe wymagają przedłożenia kilku wariantów projektu budowy, które następnie są przedstawiane do konsultacji społecznych..”- możemy przeczytać m.in na stronie FB Michała Pierzchały

 

Gdzie powstanie zatem PSZOK stacjonarny ? Tego nie wiemy. Mieszkańcy Wołowic oraz Czernichowa nie akceptują proponowanych lokalizacji PSZOK stacjonarnego , co zrobią z tym samorządowcy ? Dowiemy się niebawem…

W sprawie budowy PSZOKU stacjonarnego zamieścił komentarz  radny Krzeszowic Kamil Kłosowski ( komentarz poniżej) :

 

 

1 3 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze