Mieszkańcy Rusocic bronią szkoły.

Na oficjalnej stronie urzędu  Gminy Czernichów, dnia 8 czerwca 2021 roku, opublikowano nie podpisany przez nikogo tekst pt: „Nie ma planów likwidacji Szkoły Podstawowej w Rusocicach„ prezentujący” podobne stanowisko wójta gminy Czernichów. Piszemy „podobno” bo już w następnym zdaniu wspomnianego tekstu czytamy:

„ Dla czytelności informacji odpowiedź wyrażająca stanowisko Urzędu Gminy jest zamieszczona zaraz po cytowanym fragmencie petycji sygnowanym przez Autorów – „Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rusocicach”.

Powstają w tym miejscu pytania:

Czy w tak ważnej sprawie wójt gminy nie potrafi, czy też nie chce sam przedstawić swojego stanowiska? Przecież urząd gminy to kilka wydziałów, zespołów i samodzielnych stanowisk, pisanie więc o stanowisku Urzędu Gminy  w sprawie problemów poruszanych w petycji (zdanie wójta przywołano tylko raz przy opisywaniu działalności gminy) jest działaniem co najmniej niepoważnym.

Zastanawia też jakość odpowiedzi na postulaty zawarte w petycji. Niezrozumienie, spłycenie, pomylenie pojęć to podstawowe słowa kierowane do Mieszkańców Rusocic, broniących istnienia swojej szkoły. Stwierdzenie

Obecna kondycja naszej gminy nie jest wynikiem decyzji podjętych w tej kadencji Wójta” 

zamyka to fatalne w treści i formie pismo urzędu.

Czy jednak redagujący go anonimowi urzędnicy, pracujący przecież wcześniej w urzędzie, nie wiedzieli i nie czytali pism i artykułów o rzeczywistych kłopotach finansowych gminy? Co wtedy robili a może co mówili ?

O jakich działaniach naprawczych piszą wczoraj urzędnicy w stwierdzeniu: „Zachęcamy więc Autorów petycji do włączenia się w prace nad działaniami naprawczymi, służącymi zmniejszeniu zadłużenia i racjonalizacji wydatków”. W czyim imieniu działają?

Kto przygotował działania naprawcze? 

To właśnie petycja mieszkańców Rusocic jest rzeczowym zaproszeniem do rozmowy i wypracowania programu rozwoju gminy, w której każda szkoła jest wartością nadrzędną. Dotychczas mieszkańcy Czernichowa nie utrzymali budowy szkoły, czy istnienie szkoły obronią Mieszkańcy Rusocic? Zobaczymy! Czy z zaproszenia jakim jest petycja skorzysta Wójt Gminy, schowana głęboko za plecami swoich urzędników?

Zobaczymy niebawem!

 

link do artykułu na stronie UG Czernichów :

https://gmina.czernichow.pl/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/3716-nie-ma-planow-likwidacji-szkoly-podstawowej-w-rusocicach

 

Likwidacje, łączenia, audyt i oczekiwanie

1 17 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Janek
Janek
2 lat temu

Władze uskuteczniają tak zwany bełkot urzędniczy .Kolejne ,,sprytne” zagranie pod tytułem jak coś to nie ja …. Wszystkim wyborcom obecnej wójtowej składam serdeczne gratulacje ….