Czy gmina straci kwotę ponad 1 mln złotych?

Czy gmina straci kwotę ponad 1 mln złotych?

Co w tej sprawie zrobiła wójt Filipowicz i komisarz Biernat?

Na te i inne pytania mieszkańcy gminy Czernichów domagają się stanowczo odpowiedzi .Coraz wyraźniej widać jak rozmijają się obietnice wyborcze z rzeczywistością.

Kwota 1 141 349,64 należna jest Gminie Czernichów od wykonawcy budowy szkoły w Czernichowie, tytułem obciążenia wykonawcy karą umowną, zgodnie z zawartą umową. Stosowny dokument w tej sprawie w dniu 18 marca 2020 roku podpisał wójt Szymon Łytek oraz skarbnik gminy. Skutecznie został on dostarczony adresatowi.

Ponieważ w wymaganym czasie te pieniądze nie wpłynęły na konto gminy zaczęły sprawą interesować się media społecznościowe, a radny Marian Dudek oficjalnie pytał o tę sprawę na ostatniej sesji składając równocześnie interpelację na ręce pani wójt.

Wiele osób słyszało wyjaśnienia pani wójt o „monitorowaniu „ sprawy oraz próby wyjaśnienia tematu przez radcę prawnego. Zostały też skierowane do urzędu zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej. Kluczowe w sprawie i bardzo niepokojące okazały się informacje otrzymane z sądu, gdzie toczyły się sprawy: upadłościowa i restrukturyzacyjna. Pierwsza o sygnaturze : VIII Gr 15/20 zakończona została 9 lipca 2020 roku , zaś  druga o sygnaturze : VIII Grt 5/20 została umorzona 23 lutego 2021 roku.

Nasuwają się zatem pytania :

1) O czym więc myślała pani wójt na ostatniej sesji, mówiąc o „monitorowaniu” sprawy?

2) Co „monitoruje” pani wójt ?

3) Co w tej sprawie zrobiła przez 8 miesięcy sprawowania urzędu wójt Filipowicz?

 

W związku z ukazaniem się na oficjalnym portalu Gminy Czernichów szczątkowych informacji na ten temat, mieszkańcy wnoszą o upublicznienie wszystkich dokumentów dotyczących odzyskania należnej gminie kwoty z tytułu kary za przerwanie robót na budowie szkoły link https://gmina.czernichow.pl/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/3707-problemy-po-zejsciu-wykonawcy-z-placu-budowy-szkoly-w-czernichowie

Dlaczego tak mało precyzyjnie wypowiadał się prawnik na sesji RGCz?

„Monitorują” czy okłamują mieszkańców?

 

Więcej o sprawie:  

Po sesji. Oszczędności wg wójt Filipowicz, czyli ponad milion złotych, który „zapomniała”odzyskać?

PUBLIKUJEMY DOKUMENTY W SPRAWIE NAŁOŻONEJ KARY NA WYKONAWCĘ ZPO W CZERNICHOWIE.

 

 

 

 

 

2 6 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze
mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Ponad milion zł nie wyegzekwowano a minął ponad rok od noty ! Takie rzeczy tylko w Czernichowie . Co na to skarbnik ?

ktos
ktos
2 lat temu

Czy za to nie grozi dyscyplina finansów ?

ktos
ktos
2 lat temu

Przecież za to grozi dyscyplina finansów i prokurator . Że tak zapytam a co z ,,gwarancją” Odpowiedzialni za ten stan rzeczy urzędnicy powinni poddać się do dymisji – powinni ….