Czy Danuta Filipowicz wykonała postanowienie sądu ? Publikujemy dokumenty

Sąd ocenił kandydatkę Filipowicz. W 2018 roku w trakcie kampanii wyborczej s.p. Wójt Szymon Łytek pozwał w trybie wyborczym kandydatkę PIS na stanowisko wójta gminy Czernichów Danutę Filipowicz z Rybnej.

Pozew dotyczył sprostowania podawanych przez kandydatkę nieprawdziwych informacji na temat(sic!) zadłużenia gminy Czernichów oraz podawania nieprawdziwych informacji nt. finansowania budowy szkoły podstawowej w Czernichowie. Sąd okręgowy w Krakowie zgodził się z argumentami wójta Łytka i nakazał kandydatce Filipowicz zamieszczenie sprostowania i przeproszenia wójta Łytka na swoim profilu na Facebook’u za podawanie nieprawdy.

Kandydatka złożyła zażalenie na Postanowienie Sądu okręgowego, Sąd Apelacyjny w Krakowie zażalenie oddalił. Wobec powyższego kandydatka  została  zobowiązana do przeprosin i sprostowania nieprawdziwych informacji.
Na marginesie dodamy, że przeszukaliśmy profil kandydatki na FB i sprostowania ani przeprosin nie odnaleźliśmy.

Dlaczego to przypominamy?

Teraz już jako wójt gminy, Filipowicz zarzuca kłamstwa i fake newsy mieszkańcom, którzy mają inne, krytyczne zdanie nt. zarządzania gminą Czernichów przez wójt Filipowicz. Filipowicz powinna sobie uświadomić, że od roku jest wójtem gminy a nie kandydatką na wójta z Rybnej. I z racji tego podlega ocenie przez mieszkańców a ta ocena nie zawsze będzie miła i przyjemna. Poniżej postanowienie sądu w tej sprawie.

 

 

Redakcja.

1 6 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze