Czy będzie protest w Czernichowie ?

🆘⚠️🆘Proponowane lokalizacje (Czernichów lub Wołowice) dla 🚮♻️🚮STACJONARNEGO PSZOK-u budzą coraz większy niepokój.

Właśnie przed chwilą swoje oświadczenie w tej sprawie zamieściły Radne Czernichowa .

📄W oświadczeniu czytamy:

💬Szanowni Mieszkańcy,
Na ostatniej sesji Rady Gminy Czernichów Pani Wójt wraz z Wicewójtem wskazali potencjalne miejsca ulokowania PSZOK-u, jednym z nich był teren koło oczyszczalni ścieków w Wołowicach, drugim działka w Czernichowie usytuowana przy drodze powiatowej na tzw. Podgórkach na przeciwko bazy ZGK.
Po sesji zaczęli się do nas zgłaszać zaniepokojeni Mieszkańcy, którzy stanowczo sprzeciwiają się lokalizacji w Czernichowie. My także nie wyrażamy na nią zgody.
Usytuowanie PSZOK-a w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, tuż obok stawów rybnych, z których co roku zaopatrujemy się w karpie na święta Bożego Narodzenia oraz tuż obok Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego jest delikatnie mówiąc nietrafiona!!!
Informujemy, że wraz z mieszkańcami będziemy w przyszłym tygodniu zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie.
Na marginesie pragniemy zaznaczyć, że w Czernichowie nie udało się zrobić ciągów pieszo-rowerowych, budowa szkoły została usunięta z WPF-u, zaproponowano nam modernizację budynku i drobny remont zamiast kompleksowej przebudowy, a ponadto Rynek został rozpoczęty i niedokończony. Żadna z inwestycji nie ma racji bytu, możemy się tylko domyślać czemu… Ale uciążliwy PSZOK jak najbardziej !!!!💬
ℹ️💬Również w tej sprawie wypowiedział się Jarosław Musiał kandydat do RGCZ z Wołowic.
2 2 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze