Mieszkańcy Rusocic bronią szkoły.

Na oficjalnej stronie urzędu  Gminy Czernichów, dnia 8 czerwca 2021 roku, opublikowano nie podpisany przez nikogo tekst pt: „Nie ma planów likwidacji Szkoły Podstawowej w Rusocicach„ prezentujący” podobne stanowisko wójta gminy Czernichów. Piszemy „podobno” bo już w następnym zdaniu wspomnianego tekstu czytamy:

„ Dla czytelności informacji odpowiedź wyrażająca stanowisko Urzędu Gminy jest zamieszczona zaraz po cytowanym fragmencie petycji sygnowanym przez Autorów – „Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rusocicach”.

Powstają w tym miejscu pytania:

Czy w tak ważnej sprawie wójt gminy nie potrafi, czy też nie chce sam przedstawić swojego stanowiska? Przecież urząd gminy to kilka wydziałów, zespołów i samodzielnych stanowisk, pisanie więc o stanowisku Urzędu Gminy  w sprawie problemów poruszanych w petycji (zdanie wójta przywołano tylko raz przy opisywaniu działalności gminy) jest działaniem co najmniej niepoważnym.

Zastanawia też jakość odpowiedzi na postulaty zawarte w petycji. Niezrozumienie, spłycenie, pomylenie pojęć to podstawowe słowa kierowane do Mieszkańców Rusocic, broniących istnienia swojej szkoły. Stwierdzenie

Obecna kondycja naszej gminy nie jest wynikiem decyzji podjętych w tej kadencji Wójta” 

zamyka to fatalne w treści i formie pismo urzędu.

Czy jednak redagujący go anonimowi urzędnicy, pracujący przecież wcześniej w urzędzie, nie wiedzieli i nie czytali pism i artykułów o rzeczywistych kłopotach finansowych gminy? Co wtedy robili a może co mówili ?

O jakich działaniach naprawczych piszą wczoraj urzędnicy w stwierdzeniu: „Zachęcamy więc Autorów petycji do włączenia się w prace nad działaniami naprawczymi, służącymi zmniejszeniu zadłużenia i racjonalizacji wydatków”. W czyim imieniu działają?

Kto przygotował działania naprawcze? 

To właśnie petycja mieszkańców Rusocic jest rzeczowym zaproszeniem do rozmowy i wypracowania programu rozwoju gminy, w której każda szkoła jest wartością nadrzędną. Dotychczas mieszkańcy Czernichowa nie utrzymali budowy szkoły, czy istnienie szkoły obronią Mieszkańcy Rusocic? Zobaczymy! Czy z zaproszenia jakim jest petycja skorzysta Wójt Gminy, schowana głęboko za plecami swoich urzędników?

Zobaczymy niebawem!

 

link do artykułu na stronie UG Czernichów :

https://gmina.czernichow.pl/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/3716-nie-ma-planow-likwidacji-szkoly-podstawowej-w-rusocicach

 

Likwidacje, łączenia, audyt i oczekiwanie

1 17 ocen
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Opinie
Pokaż wszystkie komentarze
Janek
Janek
11 miesięcy temu

Władze uskuteczniają tak zwany bełkot urzędniczy .Kolejne ,,sprytne” zagranie pod tytułem jak coś to nie ja …. Wszystkim wyborcom obecnej wójtowej składam serdeczne gratulacje ….